Історія створення ескалаторів

Довгий час сама поява першого в світі ескалатора була дивною подією. Сьогодні ж нас можуть зацікавити тільки незвичайні ескалатори, серед них найдовший і найкоротший ескалатор в світі. Найперший ескалатор У середині березня 1892-го року було запатентовано винахід американця Джесса Рено, який представив ескалатор у вигляді цікавого атракціону для туристів. Зовні перший ескалатор являв собою гумові гладкі рухомі стрічки з дерев’яними планками, які заміняють щаблі. Уже в 1896-му році цей винахід було втілено в життя. Ескалатор з’явився в Коні Айленді — Нью-Йоркському парку.

Через п’ять місяців, після подачі заяви про патент Джессом Рено, заяву про отримання патенту на схожий винахід подав Чарльз Уілер. У 1898-му році інший винахідник Чарльз Сібергер перекупив патент Уілера. Допрацювавши і удосконаливши конструкцію, він в 1899-му приєднався до компанії «Otis Elevator Company», яка спеціалізувалася на виробництві підйомного обладнання. Ескалатор у вигляді ступенів був вперше представлений в Парижі на Всесвітньому ярмарку в 1900-му році. Пізніше його встановили у Філадельфії в магазині «Джімбелс».

У 1911-му році ескалатор вперше був встановлений в лондонському метрополітені на станції «Ерл Корт». Приблизно тоді і зародився так званий ескалаторний етикет, що припускав, що люди стоять на ескалаторі праворуч з тим, щоб усіх поспішаючих пропустити зліва. Остаточна конструкція ескалатора з’явилася в 1921-му році. У ній компанія «Otis Elevator Company» поєднала переваги винаходу Уілера та винаходи Рено. З тих пір його конструкція практично не змінювалася.
 

Найменший ескалатор в світі

Найменший у світі ескалатор знаходиться в японському місті Кавасакі. Його висота — вісімдесят три сантиметри. Він встановлений в одному з супермаркетів. Незважаючи на свою, здавалося б, непотрібність, «крихітка» користується попитом. Їм користується кожен другий відвідувач супермаркету.

Інтерес до самого маленького ескалатору в світі виявляють і туристи міста. Виникає питання про те, для яких цілей він був встановлений. Найімовірніше, причина в прагненні створити додаткову міську пам’ятку або в прагненні потрапити в Книгу рекордів Гіннесса.

Самі не звичайні ескалатори в світі

Крім ескалаторів, що знаходяться в метро або торгових центрах, є ті, які встановлені в абсолютно нестандартних для цього місцях чи мають незвичайну конструкцію. Одним з таких визнаний вуличний величезних розмірів ескалатор, встановлений в бідному районі колумбійського міста Медельїн. Справа в тому, що весь район побудований на крутому схилі гори, через що мешканцям доводилося кілька разів на день долати підйоми і спуски. У 2011-му році, після установки ескалатора, їх життя значно полегшилося. Ескалатор розділений на шість секцій, завдяки чому їм можуть користуватися всі мешканці вулиць району. Загальна довжина триста вісімдесят чотири метри.

Відомо про герметичнИЙ ескалатор, встановленИЙ під водою. Прокотитися на ньому можна в Тайвані під час відвідування океанічного парку. Під час такої «подорожі» відвідувачі мають можливість милуватися пропливаючими зовсім поруч скатами, акулами і іншими незвичайними мешканцями морських глибин. Конструкція ескалатора  зигзагоподібна, завдяки цьому відвідувачі океанаріуму, не змінюючи ступінь ескалатора, піднімаються й опускаються на різну глибину акваріума.

Найстаршим працюючим ескалатором вважається встановлений в 1927-му році в Нью-Йоркському торговому центрі Herald Square Маки дерев’яний ескалатор. Його неодноразово ремонтували, він пройшов кілька капітальних ремонтів.

В одному з престижних районах Гонконгу встановлена ​​найдовша в світі система вуличних ескалаторів. Протяжність цієї системи вісімсот метрів. Висота підйому дорівнює ста тридцяти п’яти метрам. Всього в систему входить двадцять ескалаторів і три рухомих тротуару. Подолання всього маршруту займає близько двадцяти хвилин.

Відомо про ескалатор для велосипедів. Він знаходиться в норвезькому місті Тронхейм і призначений для підйому велосипедистів на пагорб Брюбаккен.

Найдовший ескалатор у світі Довжелезний у світі ескалатор метро, ​​по одному з думок, знаходиться на станції «Адміралтейська» у місті Санкт-Петербург. Його протяжність сто тридцять чотири метри сорок сантиметрів. Пасажири піднімаються з його допомогою на висоту шістдесят вісім метрів сімдесят сантиметрів. Підйом по такому ескалатору довгий, через що на ньому рідко зустрінеш людину, що йде по щаблях.